News

Jak prawidłowo dobrać obuwie ortopedyczne dla dziecka ?

Jak prawidłowo wybrać obuwie ortopedyczne dla dziecka? Wybór obuwia ortopedycznego nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Istotne jest to, aby zwrócić uwagę nawet na najmniejsze detale. Buty ortopedyczne zlecone przez lekarza nie są tym samym, co obuwie profilaktyczne, które można zakupić w niemal każdym sklepie. Warto bliżej zapoznać się z tematem, tak aby zapewnić maluchowi właściwy rozwój.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 201 odsłony

Bóle łydek dlastopyCo zrobić gdy dziecko bolą łydki?

Ból łydek jest to jedna z najczęściej występujących dolegliwości bólowych u dziecka, która może świadczyć o zaburzeniu chodu i skutecznie zahamować rozwój ruchowy dziecka.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 214 odsłony

Rozwój stóp dziecka

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 322 odsłony

Pierwsze buty dla dziecka

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 166 odsłony

Buty na pierwsze kroki

W życiu każdy człowiek przejdzie tysiące kroków, jednak tymi najważniejszymi, najbardziej oczekiwanymi są te pierwsze. Ważne jest więc, by maluch uczący się chodzić - swoje pierwsze kroki stawiał w butach, które będą wygodne i zdrowe dla jego małych nóżek.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 2195 odsłony

Buty profilaktyczne i ortopedyczne dla dzieci

Buty profilaktyczne dla dzieci-jaką rolę pełnią?

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 409 odsłony

Cechy dobrze dobranego obuwia do nauki chodzenia na przykładzie butów Bartek

Wielu rodziców zastanawia się, jakie buty do nauki chodzenia należy kupić dziecku, które stawia pierwsze kroki. Ich wybór zależeć powinien od tego, czy obuwie spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa oraz zapewnia prawidłowe kształtowanie się małych stóp.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 139 odsłony

Propozycje - buty zimowe dla dzieci

Wielkimi krokami zbliża się zima więc najwyższa pora pomyśleć o odpowiednim obuwiu zimowym. Pewnie zastanawiacie się jakie to obuwie powinno być? A więc obuwie zimowe przede wszystkim musi być ciepłe. W zimę, podczas mrozów stopy dziecka narażone są na minusowe temperatury dlatego należy zapewnić im prawidłową ochronę. W czasie zimy często borykamy się z licznymi roztopami więc obowiązkowo takie obuwie zimowe musi być nieprzemakalne. Chrońmy stopy naszych dzieci zapewniając im prawdziwy komfort podczas chodzenia. Warto także dodać, że obuwie zimowe musi obowiązkowo posiadać podeszwę antypoślizgową.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 123 odsłony

PRZYRZĄDY DO REHABILITACJI STÓP

Nie tylko dziecięce stopy wymagają dużej opieki i aktywności. Nieprawidłowo ukształtowane stopy nie wiążą się tylko i wyłącznie  z walorami estetycznymi, ale przede wszystkim ze źle pełnioną funkcją. „Prawidłowo działające stopy” gwarantują dużą aktywność, prawidłowy rozwój innych struktur, w tym kolan, bioder i kręgosłupa, zabezpieczają przed urazami i kontuzjami.  Dziecięce koślawe stópki, stopy z płaskostopiem oraz inne nieprawidłowe stopy malucha można łatwo wyćwiczyć i zapewnić prawidłowe funkcjonowanie. Czy tak samo jest ze stopami osoby dorosłej?

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 1316 odsłony

Dobre buty ortopedyczne dla dziecka

Dobre buty ortopedyczne dla dziecka to obuwie wykonane indywidualnie, dostosowane do potrzeb maluszka. Niektórzy rodzice stosują zamiennie nazwę buciki zdrowe i profilaktyczne buciki dla butów ortopedycznych.  

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 542 odsłony