Blog dlaStopy.pl
606 odsłony

Ból stóp w ciąży: co wywołuje dolegliwości i jak je złagodzić?

Do bólu stóp często dochodzi w ciąży, zwłaszcza w sytuacji, gdy jest ona zaawansowana. Co powoduje dolegliwości bólowe u kobiet ciężarnych? W jaki sposób można je zminimalizować i im zapobiegać?

34 odsłony

Zespół Stopy Cukrzycowej - co warto wiedzieć?

Cukrzyca jest chorobą przewlekłą, która wpływa na wiele aspektów zdrowia osoby. Jednym z poważniejszych powikłań jest zespół stopy cukrzycowej, który, według szacunków, dotyka nawet 10% diabetyków. Aby skutecznie radzić sobie z tą dolegliwością, niezbędne jest zrozumienie jej przyczyn, objawów i strategii leczenia. Niniejszy artykuł ma na celu dostarczyć tych kluczowych informacji.

42 odsłony

Żylaki: Nowoczesne metody leczenia

Żylaki to powszechne schorzenie, które objawia się w postaci poszerzonych, wybrzuszonych żył, często o niebieskawym odcieniu, zlokalizowanych na dolnych kończynach. Mogą one powodować szereg nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak ból, obrzęk czy ciężkość nóg. Dzięki postępowi w medycynie, istnieje wiele skutecznych metod zarządzania i leczenia żylaków, zarówno operacyjnych, jak i nieoperacyjnych.

477 odsłony

Sucha, łuszcząca się skóra na stopach u dziecka – przyczyny i postępowanie

Jeśli u dziecka pojawia się objaw jak sucha, łuszcząca się skóra na stopach, może on powodować duży dyskomfort. Co oznacza taki symptom? Czy związany jest on z określoną chorobą? Jak powinno się wtedy postępować?

276 odsłony

Jak zabezpieczyć buty przed deszczem? Zobacz te metody!

Woda może nie tylko przemoczyć buty, ale również prowadzić do ich szybszego zniszczenia. Czym najlepiej zabezpieczyć obuwie przed deszczem? Oto metody, które warto znać!

373 odsłony

Wkładki do butów do pracy – jakie będą najlepsze?

Praca w pozycji stojącej lub wymagająca częstego chodzenia może być poważnym obciążeniem dla stóp. Aby je zminimalizować, warto wykorzystać wygodne wkładki do butów. Jak je wybrać?

213 odsłony

Jakie buty dla ciężarnych? Zobacz, jak je wybrać!

Ciało kobiety przechodzi znaczne zmiany podczas ciąży. Przyrost masy ciała, wahania hormonalne i zmiana środka ciężkości mogą spowodować, że stopy staną się wrażliwe i opuchnięte, a także bardziej narażone na urazy. Właśnie dlatego w ciąży ważne jest komfortowe i bezpieczne obuwie. Jakie buty dla ciężarnych będą odpowiednie? Jakich fasonów lepiej unikać?

518 odsłony

Jak skutecznie pozbyć się odcisku na stopie?

Odciski na stopach, także nazywane nagniotkami, mogą powstawać zarówno u dorosłych, jak i u dzieci oraz młodzieży. Kiedy się tworzą? Jak można je usunąć?

296 odsłony

Kurzajki u dziecka na stopie: skąd się biorą i jak je leczyć?

Widoczne na stopach dziecka kurzajki są nie tylko problemem estetycznym. Czym dokładnie są te zmiany? W jaki sposób powstają? Jakimi metodami się je leczy?

Loading...