Blog dlaStopy.pl
426 odsłony

Jak wybrać pierwsze buty dla dziecka ?

W końcu jak dziecko chodzi, to powinno mieć buty, prawda? Cóż, niekoniecznie. Zanim więc pobiegniemy do sklepu obuwniczego, poczekajmy, aż postępy w chodzeniu osiągną wyższy poziom. Kiedy pociecha wprawiła się już w sztuce chodzenia, czas na pierwszy spacer poza domem i pierwsze buty ale...jak wybrać pierwsze buty dla dziecka?

2244 odsłony

Wkładki ortopedyczne do butów – na co pomagają i jak je dobrać?

Odpowiednio dobrane wkładki ortopedyczne pozwalają na skorygowanie wad stóp, redukują nieprzyjemne dolegliwości i zapewniają wysoki komfort. O czym warto pamiętać przy wyborze wkładek do butów? Jak je nosić? Gdzie można je zakupić?

599 odsłony

Płaskostopie u dzieci - przyczyny, objawy, leczenie, ćwiczenia

Rodzice często martwią się z powodu płaskostopia, trzeba jednak uświadomić sobie, że do 4-5 roku życia występuje płaskostopie fizjologiczne, które należy obserwować, bez interweniowania. Pierwsze wkładki ortopedyczne można używać dopiero po 4 roku życia, wcześniej należy dać stopie rozwijać się samodzielnie.

2050 odsłony

Buty dla dziecka z wysokim podbiciem - stopa wydrążona

Odpowiednie buty dla dzieci z wysokim podbiciem są bardzo ważne, gdyż zły wybór może wpłynąć na nieprawidłowy rozwój stóp dziecka. Wydawać się może, że podbicie nie ma znaczenia na to, czy obuwie jest wygodne, czy nie. A jednak jest to jeden z aspektów, którym należy kierować się przy zakupie.

1587 odsłony

Wkładki do butów. Jakie wkładki ortopedyczne kupić? Które będą najlepsze?

Wkładki do butów. Jakie wkładki ortopedyczne kupić? Noszenie wkładek ma na celu poprawę wygody chodzenia oraz zapobiegania chorobom stóp oraz bólom stawów np. stóp, kolan czy bioder. Przy niewielkich wadach można zakupić gotowe wkładki profilaktyczne, przy większych zalecamy badanie stóp.

8457 odsłony

Grzybica stóp, najczęstszy problem polaków?

Gdy stopa nie ma dostępu do tlenu, nie jest odpowiednio wentylowana i w efekcie zaparza się, pot oraz złuszczony naskórek bez dostępu do wentylacji tworzy idealne środowisko do tworzenia się zbiorów bakterii i drobnoustrojów które tylko czekają na dogodny moment by rozpocząć swoją inwazję.  

4163 odsłony

Stopa cukrzycowa. Jakie buty kupić?

Buty dla cukrzyka muszą być przede wszystkim szersze, o podwyższonej tęgości, tak aby nie powodowały otarć i odcisków. Wykonuje się je z materiałów, które mają właściwości elastyczne i dopasowują się do kształtu stopy. Obuwie Dr Orto będzie dobrym wyborem.

1442 odsłony

Znak "Zdrowa Stopa" czym tak na prawdę jest?

Znak Zdrowa Stopa jest wyróżnikiem dobrego obuwia, zabezpieczającego prawidłowy rozwój i funkcjonowanie stopy dziecka. Wielu rodziców świadomie szuka obuwia dla swojego dziecka, które posiada znak "Zdrowa Stopa". W ten sposób najlepiej dbają o małe stópki.

3920 odsłony

Budowa , rozwój stóp dziecka i fizjologiczne deformacje

Każdy rodzic z niecierpliwością oczekuje pierwszych kroków swojego dziecka. Bardzo często okazuje się, że nie wyglądają one tak, jak powinny. Budzi to w nas wielką niepewność i obawę, czy maluch rozwija się prawidłowo. Powodem niepokoju są zwykle płaskie i wykrzywione stopy.

Loading...