Blog dlaStopy.pl
7188 odsłony

Ból stóp w ciąży: co wywołuje dolegliwości i jak je złagodzić?

Do bólu stóp często dochodzi w ciąży, zwłaszcza w sytuacji, gdy jest ona zaawansowana. Co powoduje dolegliwości bólowe u kobiet ciężarnych? W jaki sposób można je zminimalizować i im zapobiegać?

208 odsłony

Gdzie wyrzucić stare buty? Wyjaśniamy!

Masz w swojej szafie buty, z których nie będziesz już korzystać? Zobacz, co możesz z nimi zrobić! Przygotowaliśmy poradnik, w którym znajdziesz pomocne wskazówki, jak ekologicznie i zgodnie z przepisami pozbyć się niepotrzebnego obuwia.

66 odsłony

Buty dla niemowlaka – kiedy i jakie wybrać?

Czy i kiedy niemowlę potrzebuje bucików? Jeśli tak, jakie z nich warto wybrać? Zobacz najważniejsze informacje dotyczące wyboru obuwia dla niemowlaka!

56 odsłony

Co zrobić, żeby buty się nie ślizgały?

Twoje buty ślizgają się po różnych nawierzchniach? Obawiasz się o upadki i chcesz im zapobiegać? Jest na to sposób! Zobacz sprawdzone metody, aby obuwie uzyskało lepszą przyczepność i zapewniło Ci maksymalne bezpieczeństwo.

393 odsłony

Obcas Thomasa – co to jest i kiedy jest stosowany w obuwiu dla dzieci?

W wielu butach profilaktycznych i ortopedycznych dla dzieci stosowany jest obcas Thomasa. Czym on dokładnie jest? Wyjaśniamy, co kryje się pod tym terminem, a także wskazujemy, kiedy należy go używać!

261 odsłony

Czy buty ortopedyczne są konieczne dla każdego dziecka?

Dziecięce stópki rozwijają się stopniowo i wówczas wpływa na nie szereg różnych czynników. To one decydują o zdrowiu całego układu ruchu – prawidłowej postawie, pracy stawów, kręgosłupa, komfortowym chodzie i zabawie. U niektórych dzieci rozwój stóp nie przebiega jednak prawidłowo. W takiej sytuacji konieczne może być zastosowanie specjalnych butów ortopedycznych. Kiedy należy je kupić?

149 odsłony

Jak wybierać buty dla dzieci z problemami stóp?

Płaskostopie, palce młotkowate, stopa końsko-szpotawa – to tylko niektóre wady stóp dotykające najmłodszych. Gdy zostały one zdiagnozowane, bardzo duże znaczenie ma wówczas dobór odpowiedniego obuwia. Jakie będzie najlepsze? Doradzamy!

84 odsłony

Czy buty bez sznurówek są lepsze dla małych dzieci?

Sztuka sznurowania butów wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Dla młodszych dzieci, które jeszcze jej nie opanowały, najlepszym rozwiązaniem są buty bez sznurówek. Kiedy są one wskazane? W jakich wariantach występują?

898 odsłony

Co zrobić, gdy buty są za duże?

Udało Ci się kupić online wymarzone szpilki, ale po przymierzeniu ich w domu okazało się, że są zbyt duże? A może nowe sneakersy, które wydawały się idealne, są jednak zbyt luźne po dłuższym spacerze? Sprawdź, co możesz zrobić, gdy obuwie jest za duże!

Loading...