BLOG

12-02-2018 - BUTY PROFILAKTYCZNE I ORTOPEDYCZNE DLA DZIECI

buty-profilaktyczne-ortopedyczne


Buty profilaktyczne bardzo często nazywane są również butami ortopedycznymi i odwrotnie, są jednak znaczne równice pomiędzy obuwiem profilaktycznym, a butami ortopedycznymi. Rodzicie często nieświadomie używają wymiennie wspomnianego nazewnictwa, jednak warto zaznajomić się z różnicami aby w przyszłości nie dochodziło do nieporozumień.

 

Czytaj więcej...

 


 

 

 

20-10-2017 - PROPOZYCJE - BUTY ZIMOWE DLA DZIECI

propozycje - buty zimowe dla dzieci
Wielkimi krokami zbliża się zima więc najwyższa pora pomyśleć o odpowiednim obuwiu zimowym. Pewnie zastanawiacie się jakie to obuwie powinno być? A więc obuwie zimowe przede wszystkim musi być ciepłe. W zimę, podczas mrozów stopy dziecka narażone są na minusowe temperatury dlatego należy zapewnić im prawidłową ochronę. W czasie zimy często borykamy się z licznymi roztopami więc obowiązkowo takie obuwie zimowe musi być nieprzemakalne. Chrońmy stopy naszych dzieci zapewniając im prawdziwy komfort podczas chodzenia. Warto także dodać, że obuwie zimowe musi obowiązkowo posiadać podeszwę antypoślizgową.


Czytaj więcej...


 

23-03-2017 - DOBRE BUTY ORTOPEDYCZNE DLA DZIECKA

zdrowe i wygodne dobre buty ortopedyczne dla dziecka renomowanych polskich producentów

Dobre buty ortopedyczne dla dziecka to obuwie wykonane indywidualnie, dostosowane do potrzeb maluszka. Niektórzy rodzice stosują zamiennie nazwę buciki zdrowe i profilaktyczne buciki dla butów ortopedycznych. w tym artykule opiszemy dobre buty ortopedyczne dla dzieci, które można dostać w renomowanych sklepach z obuwiem dla dzieci.

 Czytaj więcej...

 


 

29-08-2016 - OBUWIE DO SZKOŁY I PRZEDSZKOLA

Obuwie do szkoły i przedkszolaNa wybór odpowiedniego obuwia składa się wiele czynników takich jak rozmiar, tęgość, uwarunkowania anatomiczne stopy, a także rodzaj chodu. Kierując się wyborem obuwia dla dzieci powinniśmy tym bardziej zwrócić uwagę na  pewne elementy ze względu na to, że stopa dziecka podlega procesowi kształcenia, a każde anormalne przyzwyczajenia wpływają na zmiany wzorca ruchu młodego człowieka, które mogą wpłynąć na dalsze życie. 

 

Czytaj więcej...


 24-07-2015 - BUTY DLA DZIECI NA LATO

sandalki dla dzieci na latoRozważając możliwości wyboru bucików dla dzieci na okres letni powinniśmy zastanowić się nad ich zastosowaniem (czy obuwie ma mieć przeznaczenie na uliczne spacery, wędrówki po górach czy wyjście na plaże).

 

 

 

 

 Czytaj więcej...


 20-03-2016 - BUTY DLA DZIECKA NA WIOSNĘ

buty WIOSENNE DLA DZIECKAWraz z nastaniem cieplejszych dni musimy jako rodzice i opiekunowie wybrać naszym pociechom jak najlepsze buty na wiosnę, pamiętając w pierwszej kolejności, aby po pierwsze nie szkodziły, a pozwalały na prawidłowy rozwój stóp oraz zapewniały zdrowy i naturalny chód dziecka

 

 

 

Zobacz więcej...


 07-11.2015 - BUTY DLA DZIECKA NA ZIMĘ

 

buty zimowe dla dzieckaNasze dzieci uwielbiają zimę, szczególnie wtedy, gdy wokół dużo śniegu, jest mróz i można do woli wybierać zimowe szaleństwa.Niestety pogoda przez cały okres zimy nie jest jednakowa. Żyjemy w klimacie umiarkowanym, gdzie temperatury oscylują od kilku stopni na plus do siarczystych mrozów. Dlatego wybór obuwia zimowego dla naszych pociech jest niezwykle trudny. Na co szczególnie zwracamy uwagę wybierając buty zimowe dla dzieci ?

 

Zobacz więcej...

 


  8-09.2015 - STOPY I BUTY DLA NASTOLATKÓW

Buty dla nastolatkówRodzice robią co mogą, aby zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze zdrowie i zapewnić im dogodne warunki rozwoju. Uwidacznia się to między innymi chęcią kupowania zdrowych odpowiednich bucików w czasie, kiedy dziecko uczy się chodzić oraz w czasie dalszego rozwoju. Bardzo zadbane i prawidłowo wykształcone dziecięce stopy dojrzewają do wieku nastoletniego i co wtedy? 

 

 

Zobacz więcej...


 

29-04-2015 - ROZWÓJ STÓP DZIECKA

Stopy dzieckaCzy wiesz, że w trakcie narodzin dziecko rodzi się z możliwością chwytną stopy, która to niewykorzystywana z czasem stopniowo zanika. U niektórych osób, które rodzą się bez kończyn górnych wykorzystują stopy do chwytania przedmiotów takich jak, długopis czy szklanka z wodą, utrzymując i doskonaląc wspomnianą stopy. 

 

 

Czytaj więcej...


 

19-03-2015 - PIERWSZE BUTY DLA DZIECKA - CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY WYBORZE PIERWSZYCH BUTÓW


Chłopiec z butami dlastopyWybranie pierwszych bucików dla dziecka jest niesłychanie ważnym aspektem dla rodziców. W obecnych czasach ciężko przebrnąć przez gąszcz producentów butów i wybrać tych, którzy faktycznie zagwarantują nam, że buciki będą spełniać normy zdrowych bucików dla dziecka.


Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę wybierając pierwsze buty dla dziecka? 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...


 03-03-2015 - PRZYRZĄDY DO REHABILITACJI STÓP

 Przyrządy do rehabilitacji stópNie tylko dziecięce stopy wymagają dużej opieki i aktywności. Nieprawidłowo ukształtowane stopy nie wiążą się tylko i wyłącznie z walorami estetycznymi, ale przede wszystkim ze źle pełnioną funkcją. „Prawidłowo działające stopy” gwarantują dużą aktywność, prawidłowy rozwój innych struktur, w tym kolan, bioder i kręgosłupa, zabezpieczają przed urazami i kontuzjami. 

Dziecięce koślawe stópki, stopy z płaskostopiem oraz inne nieprawidłowe stopy malucha można łatwo wyćwiczyć i zapewnić prawidłowe funkcjonowanie. Czy tak samo jest ze stopami osoby dorosłej?  

                                                                                                                                          Czytaj więcej...


 11-01-2015 - BÓL ŁYDEK

Co zrobić gdy dziecko bolą łydki?Ból łydek

Ból łydek jest to jedna z najczęściej występujących dolegliwości bólowych u dziecka, która może świadczyć o zaburzeniu chodu i skutecznie zahamować rozwój ruchowy dziecka.

Rodzice powinni zacząć się niepokoić, w momencie kiedy dziecko zbyt często i zbyt szybko zaczyna wołać, chce „na rączki” lub do wózka, że bolą go nóżki. Podejrzanym objawem są nagłe wybuchy płaczu podczas chodu, bez konkretnej przyczyny, ogólna niechęć dziecka do wychodzenia na dwór i na spacery. 

 

Czytaj więcej...


 30-10-2014 - BIEGAJ ZDROWO!

 Biegaj zdrowo - obuwie pronatory, supinatoryOstatnimi laty zanotowano w Polsce wysoki wzrost popularności biegania. Półmaratony, maratony, 

czy ultramaratony bardzo dobrze przyjęły się w prawie każdym mieście i towarzyszą organizacji imprez społecznościowych.Aktywizacja ruchowa na takim szczeblu posiada bardzo dużo zwolenników. Osoby trenujące rekreacyjnie, na poziomie amatorskim czy profesjonalnym rozpoczęły od pewnego czasu startować w imprezach sportowych do tej pory przeznaczonych w większości dla zawodowców. 

Czytaj więcej... 


 02-09-2014 - STOPY Z PŁASKOSTOPIEM CZY STOPY Z KOŚLAWYMI PIĘTAMI?
 
Stopy z płaskostopiem, czy stopy z koślawymi piętami

Trafna diagnoza medyczna jest pierwszym, a zarazem bardzo ważnym etapem w całym procesie leczenia.


Niestety nie zawsze udaje się prawidłowo zdiagnozować daną przypadłość ze względu na inne, współtowarzyszące objawy. Warto zapoznać się szczegółowo z danym problemem, a samą diagnozę pozostawić specjaliście w tej dziedzinie. Bardzo częstym problemem jest mylenie płaskostopia z  koślawością pięty.

   

Czytaj więcej...


 18-08-2014 - JAKIE KAPCIE DLA MOJEGO DZIECKA?

Jakie kapcie dla mojego dziecka

Tym razem postaramy się odpowiedzieć na ostatnio zadane pytanie przez naszego czytelnika: „Jakie kapcie powinno nosić nasze dziecko?”.  


W pierwszej chwili pytanie może wydawać się śmieszne i absurdalne, jednakże wcale takie nie jest, dlaczego?   

 

Czytaj więcej... 


 7-08-2014 - BUCIKI DZIECKA A WKŁADKI KOREKCYJNE
 
Wkładki ortopedyczne dla dziecka

Jakiś czas temu na naszej stronie ukazał się temat związany z wkładkami indywidualnymi. W głównej mierze temat dotyczył osób dorosłych, jednakże wspomnieliśmy o tym że wkładki do butów stosuje się również u dzieci. 

Z doświadczenia wiemy, że stosowanie wkładek korekcyjnych u dzieci nie powinno być powszechne, jednak co raz częściej spotykamy się z tym zjawiskiem, szczególnie używanie wkładek w pierwszych latach życia budzi wiele kontrowersji. 

 

Czytaj więcej...


 17-06-2014 - PRAWIDŁOWE BUCIKI I ICH CENA

Cena a jakośćWielokrotnie rodzice zastanawiają się dlaczego dane buciki są takie drogie? Co więcej, często spotykamy się z opinią matek typu: „Ja dla siebie kupuje tańsze buty...”.  Niezaprzeczalnie, wielokrotnie jest to zgodne z prawdą, a dlaczego tak jest napiszemy poniżej. 

 
 
 

Czytaj więcej...


 29-05-2014 - SZNURÓWKI CZY RZEPY?

Sznurówki czy rzepy?Tym razem poruszamy aspekty związane z rodzajem zapięcia obuwia. Często jako rodzice nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważną rolę odgrywa zapięcie w noszonym obuwiu. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie: Czy rodzaj zapięcia to tylko sprawa gustu? A także czy każde dziecko może nosić buciki na rzepy albo na sznurowadła?  

 

Czytaj więcej...


 10-05-1014 - STOPY SKIEROWANE DO WEWNĄTRZ

Stopy skierowane do wewnątrzDość często spotykanym zjawiskiem u dzieci jest ułożenie stóp skierowanych do środka. W momencie, gdy rodzice zauważą taki problem szukają informacji w Internecie, gdzie czytają na temat odpowiedniego obuwia, które mogłoby pomóc przy poprawie ustawienia stopy. Czy jest to faktycznie problem, a jeżeli tak to czego dotyczy?

 

 

Czytaj więcej...


24-04-2014 - ZAPALENIE ROZCIĘGNA PODESZWOWEGO

Zapalenie rozcięgna podeszwowegoZapalenie rozcięgna podeszwowego jest bardzo powszechnym problemem, związanym z odczuwaniem dolegliwości bólowych stopy od strony podeszwowej. Ognisko bólu najczęściej zlokalizowane jest przy guzie piętowym. Charakterystyczny dla tego problemu jest ból pojawiający się przy pierwszych krokach rano po wstaniu z łóżka oraz po spędzonym aktywnie dniu. Ból może być ostry, głęboko pulsujący lub tępy. 

 

Czytaj więcej... 


 6-04-2014 - BUTY FIRMY "EMEL"

Obuwie "Emel"Buciki firmy „Emel” są bardzo popularne wśród rodziców, posiadających szczególnie małe dzieci, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki. 

 

Dlaczego rodzice tak chętnie sięgają po buty tej firmy i czy zapewniają prawidłowy rozwój stóp dzieci? 

 

Czytaj więcej...


 31-03-2014 - OBUWIE DZIECIĘCE "BARTEK"

Buty dziecięce BARTEKObuwie firmy „Bartek” jest jedną z najczęściej kupowanych marek obuwia dla dzieci w Polsce.

Dlaczego rodzice tak chętnie sięgają po buty tej firmy i czy zapewniają prawidłowy rozwój stóp dzieci? 

 

 

Czytaj więcej...


 18-03-2014 - BUTY ORTOPEDYCZNE

Buty ortopedyczne
Czy buty ortopedyczne przeznaczone są dla dzieci z zaburzeniami ukształtowania stopy?


Odpowiedź prosta, lecz jak się okazuję wcale nie taka oczywista, jakby się wydawało. 

 

 

Czytaj więcej...


 12-03-2014 - OBUWIE PROFILAKTYCZNE

Obuwie profilaktyczne - obuwie dla dzieci - dlastopy.plOkreślenie „profilaktyczne” w odniesieniu do obuwia oznacza, że takie buty pozwalają na prawidłowy rozwój stóp naszych dzieci. Warto jednak pamiętać, że obecnie bardzo dużo firm stosuje nazwy „zdrowe obuwie”, „obuwie bez wad”, a nawet „obuwie profilaktyczne”, mimo gdy tak naprawdę wcale nie spełniają wymaganych norm. 

 

Czytaj więcej... 


 19-02-2014 - STOPA BIEGACZA

Stopa biegacza dlastopyNie ważne, jak długo i jak często trenujesz. Ile kilometrów tygodniowo, miesięcznie przemierzasz. Jeśli biegasz, jesteś po prostu szczęśliwym człowiekiem, gdy chcesz zacząć - po prostu ubierz buty, załóż dres i idź. Ale pamiętaj o kilku istotnych elementach.

Stopy to fundament naszego ciała, na nich opieramy cały nasz ciężar, to one zawsze maszerują, biegają, truchtają, dlatego bez odpowiedniego zadbania i przygotowania naszych fundamentów, przygoda z bieganiem będzie zawsze kończyć się bólem, urazem lub kontuzją.

Do przypadłości, które najczęściej nękają stopy biegaczy, czy to amatorów czy zawodowców należą: 

Czytaj więcej...


 6-02-2014 - WKŁADKI INDYWIDUALNE

 

Wkładki ortopedyczne na miaręKażdy, kto na co dzień doświadcza bólu stóp, uprawia sporty, czy boryka się z różnego rodzaju schorzeniami narządu ruchu utrudniającymi poruszanie się, wie jak ważne jest precyzyjne dobranie odpowiedniego zaopatrzenia specjalnie do jego potrzeb i problemów. Każdy człowiek jest inny i wymaga indywidualnego traktowania.   

 

 

Czytaj więcej...


17-01-2014 - MAŁE STOPY - DUŻY PROBLEM?

Małe stopy duży problemCzy tak naprawdę jest to taki duży problem?

Niniejszy artykuł jest próbą odpowiedzi na to pytanie. 

 

Czytaj więcej...


 10-01-2014  -  JAK WYBRAĆ PIERWSZE BUTY DLA DZIECKA?
 

Dlastopy - zdrowe obuwie

Jakiś czas temu ukazał się w wiadomościach dokument obrazujący fakt, jak ważny jest dobór prawidłowego obuwia dla dzieci. 

Wielu rodziców staje przed dylematem jakie buty kupić pierwsze?

Czym się kierować?

Czego unikać, a na co zwrócić szczególną uwagę?

 

 

Czytaj więcej...


 30-12-2013  -  MODNE BUTY - ZDROWE BUTY?

Modne buty - Zdrowe buty ?Wiosną tego roku rozpoczęła się moda na noszenie obuwia z tzw. podwójną podeszwą, którą można zauważyć w  balerinkach, trampkach oraz innych szpilkach, jak i butach zimowych.

Prosimy o rozwagę przy wyborze tego typu obuwia, ze względu na konsekwencje ich użytkowania. 

 

 

Czytaj więcej...


27-12-2013  -  OBUWIE DLA DZIECI - REPORTAŻ FILMOWY
 

Obuwie dla dzieci - reportaż filmowyJakiś czas temu ukazał się w wiadomościach dokument obrazujący fakt, jak ważny jest dobór prawidłowego obuwia dla dzieci. 

Zachęcamy do zapoznania się z krótkim, ale treściwym reportażem. 

 

Czytaj więcej...


 11-12-2013  -  ZDROWE OBUWIE DZIECIĘCE
 

Zdrowa Stopa - Dlastopy.plZdrowe obuwie dziecięce to jest takie, które pozwala na prawidłowy rozwój i funkcjonowanie stopy dziecka, tym samym zabezpiecza przed możliwością powstawania wadliwych wzorców ruchowych podczas chodzenia. Chcąc zapewnić swojemu dziecku prawidłowe obuwie, powinno zwrócić się uwagę w pierwszej kolejności, czy dane obuwie posiada znak: „Zdrowa Stopa”. 

 

Czytaj więcej...


 2-12-2013 - PALUCH KOŚLAWY - HALLUX VALGUS

Paluch koślawyWszyscy dobrze znamy modny temat związany z palcem koślawym potocznie nazywanym „halluxem”. Jednakże, skąd się bierze ten problem? Otóż nie do końca są znane przyczyny powstawania palucha koślawego. Dawniej bardzo często mówiono o dziedziczności tego problemu, jednak obecnie teoria ta zyskuje coraz to więcej przeciwników, gdyż nie jest zbadane w jaki sposób miałoby się dziedziczyć dane zaburzenie. 

 

Czytaj więcej...


 25-10-2013 - PŁASKOSTOPIE U DZIECI - MITY I FAKTY

Mity i fakty związane z płaskostopiem u dzieci

Prowadząc wieloletnie badania stóp za każdym razem przewija się problem płaskostopia u dzieci. Bardzo często są one związane z niedostatecznym poziomem wiedzy rodziców na temat rozwoju stóp i nóżek u dzieci. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców pragniemy Państwu nakreślić nieco ten problem. Szerzej temat rozwoju stóp nakreślimy w kolejnym artykule.

 

 

Czytaj więcej...


  19-08-2013 - STOPA CUKRZYCOWA
 

Zespół stopy cukrzycowej to jedno z poważniejszych powikłań, jakie może wystąpić u pacjenta chorego na cukrzycę. Występuje ono u 6-10% chorych. Problem zaczyna się od kłopotów z poruszaniem się, a może skończyć się nawet amputacją, dlatego nie wolno lekceważyć żadnych symptomów.  

Czytaj więcej...


 24-06-2013 - WADY STÓP: Przyczyny - Badanie - Ćwiczenia
 

Wady stóp odbiciaNajczęściej występującymi wadami stóp u dzieci są stopy płaskie, koślawe lub obie te wady jednocześnie jako stopy płasko-koślawe. Mogą to być wady nabyte w trakcie rozwoju bądź wrodzone nieprawidłowości już z życia płodowego. Od momentu kiedy dziecko zaczyna chodzić rodzice powinni kontrolować rozwój stóp, obserwując ich odbicie, sposób zużywania butów, nienaturalne otarcia naskórka lub deformacje.

 

Czytaj więcej... 


 06-05-2013 - ZADBAJ O STOPY ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO!

Czy wiesz, że, spośród wszystkDbaj o stopy!ich ludzi przychodzących na świat około 98% ma zdrowe stopy, a tylko 40% z nich zachowuje ich prawidłowość gdy dorośnie. Nawet małe nieprawidłowości w funkcjonowaniu i budowie stóp, zaniedbania w dzieciństwie, mogą doprowadzić do późniejszych zmian chorobowych w stawach kolanowych, biodrowych, a także w kręgosłupie.

Czytaj więcej... 


 25-04-2013 - MODNE NOGI - ZDROWE NOGI?

Wysokie obcasyKtóre "szpilki" są zdrowe i czy w ogóle takie istnieją? Według wielu autorów wysokość obcasa, której nie powinno się przekraczać to 3,5 cm . Podczas doboru obuwia na obcasie, należy również zwrócić uwagę na szerokość przodu buta, ponieważ zbyt ciasny i szpiczasty przód może predysponować do zniekształceń w obrębie palców, m.in. powszechnego halluxa. Chodzenie w takim rodzaju obuwia wpływa na zwiększony obciążenie stopy, głównie w jej części przedniej.


Czytaj więcej...


 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl