Blog dlaStopy.pl
Praca w pozycji stojącej lub wymagająca częstego chodzenia może być poważnym obciążeniem dla stóp. Aby je zminimalizować, warto wykorzystać wygodne wkładki do butów. Jak je wybrać?
Wkładki do butów do pracy – jakie będą najlepsze?

Praca w pozycji stojącej lub wymagająca częstego chodzenia może być poważnym obciążeniem dla stóp. Aby je zminimalizować, warto wykorzystać wygodne wkładki do butów. Jak je wybrać?

Dlaczego warto korzystać z wkładek do butów w pracy?

Nie zawsze buty damskie lub męskie stosowane w pracy są wygodne, na przykład pracodawca może wymagać stosowania eleganckiego obuwia skórzanego albo mocno zabudowanych butów roboczych. Czy można w takim przypadku poprawić swój komfort?

Najlepiej zdecydować się na stosowanie wkładek do butów, które umieszczane są w ich wnętrzu. Wkładki do butów są bardzo praktyczne i pomocne wtedy, gdy chcemy poprawić wygodę stóp i zapewnić im lepszą ochronę.

Główne zalety korzystania z wkładek do butów:
- Mogą one zapobiegać różnym urazom oraz deformacjom, na przykład powstawaniu koślawego palucha – halluksów czy otarciom i modzelom.
- Odpowiednia konstrukcja wkładek do butów pozwala na zamortyzowanie wstrząsów oraz nacisku oraz zmniejsza ból podeszew stóp, stawów i kręgosłupa.
- Wkładka wykonana z przewiewnego, oddychającego materiału może zredukować potliwość stóp i sprawić, że będą suche i świeże.
- Dodatkowo warto wskazać, że wygodne wkładki do butów mogą pomóc w redukcji objawów wad stóp, na przykład w przypadku nadmiernej pronacji albo supinacji stóp, przy płaskostopiu poprzecznym lub podłużnym.

Jakie wkładki do butów dla osoby stojącej?

Wiele osób wykonuje swoje obowiązki w pozycji stojącej, na przykład podczas pracy w sklepach, przy liniach produkcyjnych, w gabinetach medycznych. Wówczas przy długotrwałym staniu może pojawić się ból stóp. Jakie wkładki do butów do pracy stojącej warto wybrać?

Do pracy stojącej polecane są wkładki, które dobrze amortyzują oraz ustawiają stopy w naturalnej, fizjologicznej pozycji. Takie wkładki dostępne są w zróżnicowanych wariantach, na przykład ze skóry naturalnej, pianki, z elementami żelowymi.

Jakie wkładki do butów na obcasach?

Kobiety w pracy często korzystają z obuwia na wysokim obcasie. W takich butach stopy przyjmują nienaturalną pozycję i mogą szybko zacząć boleć. Noszenie ciasnych butów na obcasach sprzyja też powstawaniu halluksów.

W takim przypadku warto pamiętać o tym, by wykorzystać wkładki zmniejszające nadmierny nacisk na śródstopie, gdzie dochodzi do nadmiernego nacisku na skutek noszenia wysokich obcasów. Dobrym wyborem mogą być wtedy wkładki żelowe lub półwkładki żelowe, które umieszcza się pod śródstopiem.

Jakie wkładki do butów roboczych?

Obuwie robocze ma na celu zabezpieczenie stóp przed urazami. Jakie wkładki do butów roboczych będą odpowiednie?

Warto zdecydować się na wkładki o właściwościach amortyzujących i oddychających, ponieważ obuwie robocze często jest pełne i zakrywa stopę całkowicie, co może powodować nadmierną potliwość. Zastosowanie odpowiednich wkładek może wówczas zredukować ten problem.

O czym warto pamiętać przy wyborze wkładek do butów?

Wybierając wygodne wkładki do butów, warto zwrócić uwagę na poniższe kwestie:
- Wkładki dostępne są w różnych rozmiarach lub do docięcia – należy dobrać te pasujące do swojego rozmiaru obuwia.
- Jeżeli mamy jakiekolwiek wady stóp czy deformacje, na przykład płaskostopie, halluksy, ostrogi piętowe, warto zdecydować się na wkładki przeznaczone do korekcji konkretnej wady.
- Warto sprawdzić, jak czyści się wkładki do obuwia – wiele wkładek żelowych, piankowych można myć i prać, co pomaga w utrzymaniu ich w czystości.
- Dla większego komfortu można używać żelowych albo skórzanych zapiętek i innych akcesoriów wklejanych do butów.
- Należy pamiętać o regularnym wymienianiu wkładek do butów na nowe, gdy przestaną one spełniać swoją funkcję, zostaną zniszczone, mają nieprzyjemny zapach, którego nie da się usunąć.

Produkty powiązane

Loading...