Blog dlaStopy.pl
Zastanawiasz się nad tym, jakie kapcie do przedszkola dla dziecka będą odpowiednie? Zobacz przygotowany przez nas poradnik, z którego dowiesz się, jakie kapcie dla przedszkolaka będą najlepsze!
Jakie kapcie dla dziecka do przedszkola kupić?

Zastanawiasz się nad tym, jakie kapcie do przedszkola dla dziecka będą odpowiednie? Zobacz przygotowany przez nas poradnik, z którego dowiesz się, jakie kapcie dla przedszkolaka będą najlepsze!

1. Komfort i dopasowanie kapci

Przede wszystkim kapcie dla dzieci do przedszkola muszą być dobrze dopasowane. Buty, które są za małe lub za duże, mogą być niewygodne i mogą utrudniać chodzenie, a nawet przyczyniać się do różnych dolegliwości, na przykład podrażnień, pęcherzy, odcisków. Należy też pamiętać o ich regularnej wymianie na większe wraz ze wzrostem dziecięcych stópek.

Warto zdecydować się na kapcie wykonane z miękkich i elastycznych materiałów, które wspomagają naturalny ruch stopy. Najpopularniejsze są kapcie tekstylne, z naturalnej bawełny czy siateczki, które przepuszczają powietrze. Można też kupić kapcie z cieńszej skóry licowej. Szukaj modeli, które nie uciskają palców ani pięt, ponieważ wtedy mogą one zapewnić maksymalny komfort podczas zabawy. Warto także zdecydować się na kapcie z miękką, profilowaną wkładką dla większego komfortu, zwłaszcza jeśli dziecko ma je nosić przez dłuższy czas.

Należy natomiast unikać kapci wykonanych ze sztywnych materiałów, mało elastycznych i ciężkich.

2. Łatwe zakładanie i zdejmowanie

Kapcie zapinane na rzepy są łatwe do samodzielnego zakładania i zdejmowania przez małe dzieci, dzięki czemu są bardziej niezależne. Również można zdecydować się na kapcie wsuwane, które mają elastyczne boczki dla łatwiejszego zakładania i zdejmowania.

Należy natomiast unikać kapci ze sznurowadłami lub innymi skomplikowanymi zapięciami, które mogą sprawiać dziecku trudności w ich samodzielnym zakładaniu i zdejmowaniu. Kapcie ze sznurówkami do przedszkola zalecane są tylko dla dzieci, które opanowały już sztukę sznurowania butów.

3. Bezpieczna podeszwa

Jakie kapcie do przedszkola mogą zapewnić dzieciom maksymalne bezpieczeństwo podczas zabaw czy biegów?

Warto zdecydować się na kapcie z antypoślizgową podeszwą, która zapobiega poślizgom i zapewnia dzięki temu odpowiednie bezpieczeństwo, zwłaszcza na gładkich powierzchniach, na przykład na płytkach czy parkietach. Podeszwa nie powinna być jednocześnie zbyt gruba, aby nie zaburzać bodźców sensorycznych.

4. Oddychalność

Wybierz kapcie do przedszkola wykonane z oddychających materiałów, aby zapobiec nadmiernemu poceniu się i zapewnić stopom komfort przez cały dzień.

Najlepszym wyborem będą kapcie wykonane z cienkiej skóry naturalnej, tkanin i siateczek, które przepuszczają powietrze i zapobiegają gromadzeniu się wilgoci. Także wkładka w butach powinna mieć właściwości oddychające.

5. Trwałość

Najlepiej zdecydować się na kapcie wykonane z trwałych materiałów, które dodatkowo mają wzmocnione szwy i solidną konstrukcję. Dzięki temu mogą posłużyć na długi czas.

Warto kupować kapcie dla dzieci do przedszkola od uznanych marek, które mają wiele pozytywnych opinii, a zrezygnować z tych najtańszych.

6. Utrzymanie kapci w czystości

Dziecięce kapcie do przedszkola mogą szybko się brudzić. Właśnie dlatego warto kupować takie, które można prać w pralce, co ułatwia ich regularne czyszczenie.

7. Gust przedszkolaka

Przy zakupie kapci nie można także zapominać o tym, by wybrać takie, które będą dostosowane do jego gustu, ponieważ wtedy maluch może nosić je chętnie i z dumą.

Przykładowo można zdecydować się na kapcie z motywami lub postaciami, które lubi Twoje dziecko, takimi jak zwierzęta, rośliny, kosmos, samochody, superbohaterowie, a także w ulubionym kolorze.

8. Regulamin przedszkola

Niektóre przedszkola mogą posiadać szczegółowe zalecenia dotyczące obuwia dziecięcego noszonego przez przedszkolaków. Warto zatem uwzględnić je wtedy, gdy planuje się zakupić nową parę kapci.

Loading...