Blog dlaStopy.pl
Odpowiednio dobrane wkładki ortopedyczne pozwalają na skorygowanie wad stóp, redukują nieprzyjemne dolegliwości i zapewniają wysoki komfort. O czym warto pamiętać przy wyborze wkładek do butów? Jak je nosić? Gdzie można je zakupić?
Wkładki ortopedyczne do butów – na co pomagają i jak je dobrać?

Odpowiednio dobrane wkładki ortopedyczne pozwalają na skorygowanie wad stóp, redukują nieprzyjemne dolegliwości i zapewniają wysoki komfort. O czym warto pamiętać przy wyborze wkładek do butów? Jak je nosić? Gdzie można je zakupić?

Kiedy należy nosić wkładki ortopedyczne do butów?

Za pomocą wkładek ortopedycznych można wygodnie stawiać każdy krok. Właściwie ukształtowane wkładki do butów umożliwiają skorygowanie pozycji stopy, dbając przez to o zdrowie i komfort użytkownika.

Wkładki profilaktyczne i ortopedyczne mogą być stosowane u dorosłych oraz u dzieci w różnych dolegliwościach stóp – profilaktycznie oraz leczniczo. Kiedy warto z nich korzystać?

Główne wskazania do noszenia wkładek ortopedycznych:|
- Płaskostopie – polecane są na płaskostopie podłużne i poprzeczne,
- Pronacja lub supinacja stóp, czyli wychylanie się stóp do wewnątrz lub na zewnątrz,
- Koślawość pięty,
- Koślawość stóp i szpotawość stóp,
- Palce młotkowate,
- Ostroga piętowa,
- Haluksy – koślawy paluch,
- Asymetria, różna długość kończyn.

Zakup wkładek nie jest związany z wysokim kosztem, dlatego też są one tańsze od obuwia ortopedycznego i profilaktycznego. To, ile kosztują wkładki ortopedyczne, zależne jest przede wszystkim od ich typu oraz od producenta. Zazwyczaj ceny rozpoczynają się od około 20 złotych, natomiast kończą na 80 złotych.

Jak dobrać wkładki ortopedyczne i jak długo je nosić?

Dobór wkładek ortopedycznych do butów powinien być poprzedzony konsultacją ze specjalistą, na przykład ortopedą, fizjoterapeutą lub podologiem. Doradzi on, jakie wkładki należy dobrać dla konkretnej dolegliwości.

Szeroka gama wkładek dostępna jest jako gotowe, ale również można zamówić wkładki indywidualne wykonane na wymiar.

Przy wyborze wkładek do butów należy również zwrócić uwagę na ich typ oraz rozmiar. Wkładki mogą mieć postać półwkładek, wkładek o długości 3/4 lub wkładek pełnych. Szeroka gama rozmiarów pozwala na ich dobór do stóp osób dorosłych – kobiet i mężczyzn oraz stóp dziecięcych.

Na początku noszenie wkładek do butów może powodować dyskomfort. Jak długo nosić wkładki ortopedyczne? W pierwszych tygodniach należy nosić je 1-2 godziny dziennie, natomiast potem, gdy stopy już przyzwyczają się do nowego kształtu, można korzystać z nich dłużej.

W przypadku wad stóp wkładki powinny być noszone tak długo, aż dojdzie do korekcji lub też przez cały czas. W kontroli leczenia pomocne są komputerowe badania stóp.

Gdzie można kupić wkładki ortopedyczne do butów?

Asortyment wkładek ortopedycznych przeznaczonych na różne dolegliwości stóp dostępny jest w naszym sklepie pod linkiem https://dlastopy.pl/222-wkladki-do-butow. Oferowane wkładki produkowane są przez naszą firmę z 30 letnim doświadczeniem. Zapewniamy dostęp do wyrobów profilaktyki i korekcji wielu wad stóp. Wykonujemy też wkładki indywidualne.

Produkty powiązane

Loading...