Blog dlaStopy.pl
Pierwszy kroczek dziecka to bardzo ważny moment zarówno w życiu malucha, jak i jego rodziców. Twoje dziecko stawia już pierwsze kroki, a więc potrzebne mu są buciki. To najważniejsze buty w życiu. Warto wiedzieć jakie buty wybrać, by małe stopy rozwijały się prawidłowo.
Buty na pierwsze kroki

Kiedy kupić pierwsze buty dla dziecka?

Nie należy kupować pierwszych butów zbyt wcześnie, pozwólmy dziecku chodzić boso najczęściej jak to możliwe. W miarę możliwości staraj się jak najdłużej odwlekać zakup pierwszych bucików a w razie konieczności (od czasu do czasu) korzystaj z lekkich i elastycznych rozwiązań. Pierwsze buty należy kupować z myślą o chodzeniu na zewnątrz, np. podczas spacerów. 

Dlaczego warto chodzić boso? (także dla dorosłych)

Można zauważyć wielką potrzebę chodzenia maluchów na boso. Często zdejmują buty, upierając się, by biegać gołymi stópkami po trawie, ziemi, błocie, piasku… nawet w domu intuicyjnie ściągają wszelkie skarpetki, kapcie i inne obuwie.

ü  Chodzenie boso sprawia, że stopa rozwija się prawidłowo tzn. zachowuje naturalny kształt

ü  Chodzenie boso - dzięki oddziaływaniu na końcówki nerwowe - jest naturalnym masażem stóp

ü  Chodzenie boso wspomaga kręgosłup, wymusza prawidłową postawę. Wzmacnia kręgosłup, mięśnie, stawy

ü  Chodzenie boso pozwala zregenerować siły, rozluźnić spięte mięśnie

Jakie cechy powinny mieć pierwsze buty dla dziecka?

Ø  Pierwsze buty dla dziecka powinny mieć maksymalnie elastyczną podeszwę, która będzie z łatwością zginać się

Ø  Powinny mieć lekką konstrukcję. Dodatkowe obciążenie dziecięcych stóp może powodować nieprawidłowości w poruszaniu się

Ø  Wierzch buta powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza

Ø  Cholewka pierwszych butów powinna kończyć się poniżej kostki dziecka

Ø  Buty dla malucha powinny też pozostawiać sporo miejsca dla małych paluszków (które nieustannie pracują, wykonując podczas chodzenia różnego rodzaju ruchy)

Jak dobrać odpowiedni rozmiar pierwszych butów dla dziecka?

Najłatwiejszym sposobem jest jej precyzyjne odrysowanie na kartce papieru, następnie zmierzenie odległości między najdalej wysuniętymi punktami. Do tak ustalonej długości należy dodać około 0,5-0,7 cm.

Gdzie kupić pierwsze buty dla dziecka?

Pierwsze buty dla dziecka najlepiej kupować w sklepach specjalizujących się w sprzedaży obuwia dziecięcego (stacjonarnych lub internetowych), w którym możemy liczyć na fachowe wsparcie i pomoc w dobraniu optymalnego modelu i rozmiaru obuwia dla naszego malucha. 

Jakiej firmy pierwsze buty będą dobrym wyborem?

Obuwie dziecięce D.D Step jest wykonywane z niezwykłą starannością i dbałością o zdrowy rozwój dziecięcych stóp. Bardzo elastyczna podeszwa z zadartym czubkiem - miejscem na paluszki, to flagowy produkt marki. W produkcji wykorzystywane są naturalne skóry, a cholewka jest dodatkowo przyszywana do podeszwy, by zapewnić jak największą wytrzymałość obuwia. Marka D.D Step posiada w swojej ofercie także obuwie typu barefoot, czyli z efektem chodzenia na bosaka.

Buty do nauki chodzenia Emel są specjalnie projektowane i produkowane przez fachowców mających odpowiednie doświadczenie. Są to prawdziwi pasjonaci, dbający o każdy element dotyczący stopy dziecięcej. Produkowane z myślą o dzieciach, które dopiero zaczynają stawiać swoje pierwsze małe-ważne kroczki.

Sprawdź na naszej stronie internetowej.

Loading...