Blog dlaStopy.pl
Nie stosują ich wszyscy rodzice, ale warto z nich korzystać – buty do wody dla dzieci są bardzo przydatne podczas wyjść na basen lub wyjazdów nad morze, jezioro albo rzekę. Dlaczego warto z nich korzystać i jak je wybrać?
Buty do wody dla dzieci – co wybrać na plażę i basen?

Nie stosują ich wszyscy rodzice, ale warto z nich korzystać – buty do wody dla dzieci są bardzo przydatne podczas wyjść na basen lub wyjazdów nad morze, jezioro albo rzekę. Dlaczego warto z nich korzystać i jak je wybrać?

Dlaczego warto kupić buty do wody dla dziecka?

Dzieci uwielbiają bawić się w wodzie. Zadaniem rodzica lub opiekuna jest wtedy zapewnienie maluchowi odpowiedniego bezpieczeństwa. Dotyczy to również stópek dziecka, które narażone są wtedy na różne czynniki szkodliwe, na przykład na skaleczenia na ostrych kamieniach, szkle, poślizgnięcia na śliskim podłożu oraz kontakt z drobnoustrojami.

Aby zapobiegać takiemu niebezpieczeństwu, duże znaczenie ma wybór odpowiedniego obuwia do wody. Czym charakteryzują się tego typu buty dla dzieci?

Są to specjalne buty, które pozwalają na ochronę stóp, ale jednocześnie mogą być używane w wodzie i nie niszczą się pod wpływem wilgoci, ponieważ wykonane są z tworzywa sztucznego albo z grubszej tkaniny syntetycznej odpornej na wodę. Gruba podeszwa zapewnia wtedy odpowiednią ochronę przed urazami. Ściśle przylegające zapięcia lub ściągacze umożliwiają dopasowanie obuwia i powodują, że nie spada ono w trakcie przebywania w wodzie.

W butach tego typu dziecko może nie tylko chodzić po podłożu w wodzie, ale również może pływać. Doskonale nadają się też do noszenia na brzegu. Zapewniają one wtedy ochronę przed gorącym piaskiem, ostrymi kamieniami, glonami, owadami czy śmieciami, na przykład kawałkami szkła, plastiku czy metalu, jakie mogą znajdować się na dnie i na brzegu.

Kiedy warto kupić buty do wody dla dziecka?

Takie buty mają bardzo szerokie zastosowanie i mogą być one wykorzystane zawsze wtedy, gdy wybieramy się z dzieckiem nad wodę.

Buty do wody dla dzieci przydadzą się przede wszystkim:
- Na plaży,
- Nad jeziorem,
- Nad rzeką.

Jakie buty na plażę dla dziecka wybrać?

W sprzedaży można znaleźć wiele butów dziecięcych przeznaczonych nad wodę. Jakie buty na plażę dla dzieci będą najlepszym zakupem?

Najlepiej zdecydować się wtedy na buty o grubszej podeszwie wykonanej z gumy, które będą dobrze dopasowane do stóp dziecka, czyli nie będą spadały. Dodatkowym plusem będzie znajdująca się z tyłu pętelka, która ułatwi zakładanie butów.

Buty można dobrać też do gustu dziecka, ponieważ w sprzedaży można znaleźć wiele ciekawych modeli, na przykład w rybki, ośmiornice oraz inne zwierzątka. Szeroka paleta kolorów pozwala także na dostosowanie ich oczekiwań malucha.

Takie same buty sprawdzą się nad jezioro albo nad rzekę, ponieważ również tam stópki dziecka są narażone na urazy.

Jakie buty na basen dla dzieci są najlepsze?

Jeśli wybierasz się z dzieckiem na basen, możesz wybrać również inne obuwie. Jakie buty do wody dla dzieci będą wtedy odpowiednie?

Gdy planujemy wyjście na basen zewnętrzny, wtedy można zdecydować się na obuwie, które sprawdzi się też na plażę. Antypoślizgowa podeszwa pozwoli wtedy na uniknięcie poślizgnięć na mokrym podłożu.

Również można zdecydować się na gumowe klapki na basen. Takie buty na basen dla dzieci mogą być używane na basenach zewnętrznych, wewnętrznych, w aqua parkach.

Buty na basen mogą również zabezpieczyć stopy przed grzybicą. Można zarazić się nią podczas chodzenia na boso po powierzchniach, po których chodziły osoby z tą chorobą. Grzybica stóp i paznokci wymaga wtedy odpowiedniego leczenia za pomocą środków przeciwgrzybiczych. Gdy dziecko będzie nosiło buty w przestrzeniach jak prysznice, korytarze, szatnie, wtedy może uniknąć zachorowania.

Należy pamiętać o tym, że przed wejściem do basenu należy zdjąć obuwie, aby nie zanieczyścić w nim wody.

Produkty powiązane

Loading...