Blog dlaStopy.pl
Odpowiednie buty dla dzieci z wysokim podbiciem są bardzo ważne, gdyż zły wybór może wpłynąć na nieprawidłowy rozwój stóp dziecka. Wydawać się może, że podbicie nie ma znaczenia na to, czy obuwie jest wygodne, czy nie. A jednak jest to jeden z aspektów, którym należy kierować się przy zakupie.
Buty dla dziecka z wysokim podbiciem - stopa wydrążona

Czym jest wysokie podbicie?

Wysokie podbicie łatwo rozpoznać, ponieważ stopa wydrążona ma duże wgłębienie po wewnętrznej stronie. Jeżeli wgłębienie jest praktycznie niezauważalne możemy mieć do czynienia z niskim podbiciem lub nawet płaskostopiem.

Jak sprawdzić czy dziecko ma wysokie podbicie?

Najlepszym sposobem na sprawdzenie czy nasze dziecko ma wysokie podbicie jest odciśnięcie na kartce papieru mokrych stóp dziecka pokolorowanych np. farbkami – jeżeli wgłębienie jest duże mamy do czynienia z wysokim podbiciem.

Jak wybrać buty na wysokie podbicie dla dziecka?

Jeżeli dziecko ma wysokie podbicie najwygodniejsze będą dla niego buty z możliwością regulacji tęgości: rzepy, sznurowadła czy gumki. Regulacja pozwoli dopasować dziecku buty do wysokiego podbicia bez niepotrzebnego uciskania, dzięki czemu stopy będą czuć się komfortowo.

Jakie marki butów kupić dla dziecka z wysokim podbiciem?

Stopa wydrążona potrzebuje swobody, w związku z czym najlepszym rozwiązaniem będzie marka DD Step lub Bartek.

Zainwestuj w komfort i wygodę swojego dziecka

Buty dla dziecka z wysokim podbiciem są koniecznością! Nasza decyzja wpłynie na późniejszy prawidłowy lub nieprawidłowy rozwój stóp.

Loading...