Filtruj według

Marka

Marka

Rozmiar

Rozmiar

Strona

Strona

Płeć

Płeć

Kategoria: Na halluksy

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Wyświetl dostępne warianty
Płeć: damska
Dodaj
Płeć: męska
Dodaj
Relax-Med

Wkładki Ortopedyczne Wyrównująca Skrót Częściowa 1/4 0,5 cm

23,00 zł Cena

Wkładkę ortopedyczną CORECT H charakteryzuje budowa na kształt obcasa . Pozwala to na podparcie ustawienia kości piętowej w celu zredukowania asymetrii kończyn dolnych. Wkładki ortopedyczne CORECT H dostępne są w wysokości od 0,5cm do 3 cm

OFERTA DOTYCZY 1 SZTUKI 

Dostępne jeszcze rozmiary w innych ofertach

  • 0,5 cm
  • 1 cm
  • 1,5 cm
Wyświetl dostępne warianty
Dodaj
FOOTMATE

żelowy seperator palców 5d g049

18,00 zł Cena
Wyświetl dostępne warianty
Strona: lewa, Rozmiar: M
Dodaj
FOOTMATE

silikonowe wkładki prostujące palce stóp Footmate

24,50 zł Cena
Wyświetl dostępne warianty
Dodaj
FOOTMATE

separator międzypalcowy z podwójnym pierścieniem Footmate

16,50 zł Cena
Wyświetl dostępne warianty
Dodaj
FOOTMATE

klin żelowy z pierścieniem i osłoną na halluksy Footmate

19,50 zł Cena
Wyświetl dostępne warianty
Rozmiar: S
Dodaj
Rozmiar: M
Dodaj
Rozmiar: L
Dodaj
FOOTMATE

klin żelowy na halluksy z pierścieniem g003

9,50 zł Cena
Wyświetl dostępne warianty
Rozmiar: S
Dodaj
Rozmiar: M
Dodaj
Rozmiar: L
Dodaj
FOOTMATE

klin żelowy na halluksy g001

9,50 zł Cena
Wyświetl dostępne warianty
Dodaj
FOOTMATE

klin żelowy na halluksy z osłoną g002

11,50 zł Cena
Wyświetl dostępne warianty
Dodaj
FOOTMATE

Hallux Doctor - dynamiczny aparat odwodzący palucha koślawego

28,50 zł Cena
Wyświetl dostępne warianty
Dodaj
NEURON

Aparat korekcyjny Marcin l na Haluksy - Komplet

48,00 zł Cena
Wyświetl dostępne warianty
Strona: lewa
Dodaj
TECHNOANA

OSŁONA NA MAŁY PALEC AGTS010

27,00 zł Cena
Wyświetl dostępne warianty
Strona: prawa
Dodaj
Strona: lewa
Dodaj
NEURON

aparat korekcyjny "marcin I"

28,00 zł Cena

Aparat MARCIN jako pierwszy na świecie aparat korekcyjny na haluksy, został opracowany i opatentowany przez firmę NEURON w 1985 roku, a znak towarowy zastrzeżony.
Aparat ten, dostępny na rynku od kilkudziesięciu lat, zyskał uznanie wśród użytkowników jak i specjalistów. Używanie aparatu nie jest kłopotliwe i wykazuje dużą skuteczność w leczeniu i zapobieganiu haluksom poprzez utrzymywanie palca w skorygowanej pozycji. 

Aparat korekcyjny MARCIN pomaga w łagodzeniu bólu i zatrzymaniu rozwoju wady. Może być używany zarówno w trakcie snu jak i wypoczynku. Nie należy w nim chodzić. 
Aparat ten, w przeciwieństwie do aparatów, w których można chodzić, umożliwia silniejsze odwodzenie palucha, przez co jego skuteczność jest znacznie większa.

Na halluksy

Korektory na haluksy

Stopy są szczególnie obciążone: przez większość życia, gdy tylko nauczymy się chodzić, nieustannie obciążamy je całą naszą masą w trakcie przemieszczania się. Z tego względu, należy szczególnie o nie zadbać, aby odwdzięczyły się między innymi brakiem dolegliwości bólowych.

Czym jest koślawy paluch?

Koślawość palucha, zwana inaczej haluksem, najczęściej jest wynikiem noszenia nieprawidłowo dobranego obuwia, które uciska stopę w przedniej części i prowadzi do zniekształcania okolic dużego palucha. Oczywiście, przyczyn tego schorzenia jest więcej i może ono wynikać między innymi z uprawiania niektórych sportów czy dolegliwości związanych z reumatyzmem. W niektórych przypadkach, haluksy są wynikiem genetyki: nieprawidłowego ułożenia kości śródstopia, na które niestety nie mamy wpływu.

Choć niektóre, bardzo niewielkie haluksy nie powodują żadnego dyskomfortu, w większości przypadków należy się wspomóc odpowiednimi środkami - a ich użytkowanie warto poprzedzić konsultacją lekarską.

Najskuteczniejszy aparat na haluksy - czyli jaki?

Podczas doboru aparatu na haluksy należy zdecydować się przede wszystkim na produkty, które nie prowadzą do dalszych szkód. Z tego względu, mając na uwadze Państwa zdrowie, dokładamy wszelkich starań, aby w naszej ofercie znajdowały się wyłącznie doskonałej jakości produkty, które zapewnią szybki powrót do pełnej sprawności fizycznej.

Dobry korektor na haluksy to taki, który pomaga, a nie pogłębia problemu. Dlatego też tego typu produkty lepiej jest kupować w sprawdzonych sklepach, które nie oferują towaru bez odpowiednich atestów.

Korektor na haluksy - wymagania

Aby mieć pewność, że aparat korekcyjny na haluksy nie zaszkodzi, trzeba dowiedzieć się, czy to sprzęt dopuszczony do sprzedaży. Czerwoną lampkę powinna zapalić już zbyt niska cena takiego artykułu: tanie, chińskie podróbki mogą kosztować naprawdę niewiele, jednak więcej z nich szkody niż pożytku.

Dobrej jakości produkt do niwelowania haluksów powinien być dokładnie przebadany, a także zapewniać wysoki komfort użytkowania.

Rodzaje produktów na haluksy

Stosowanie konkretnego środka zależy w głównej mierze od nasilenia problemu. W niektórych sytuacjach wystarczy niewielkie wsparcie, jednak niektóre przypadki wymagają znacznie silniejszych środków. W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć:

- kliny międzypalcowe na haluksy - występują w rozmaitych kształtach, dopasowanych do skali koślawości, a także samego zapotrzebowania. Redukują dolegliwości bólowe i pomagają utrzymać palce stóp w odpowiedniej pozycji;

- aparaty odwodzące - są formą szyn ortopedycznych, które mają na celu nakierować palec na prawidłową pozycję. Mogą być wykorzystywane do korygowania mniejszych lub większych haluksów,

- osłony na haluksy - służą głównie terapii bólu związanego z haluksami. Pomagają ograniczyć dolegliwości związane na przykład z noszeniem obuwia.

Używanie któregoś z rodzajów produktów powinno zostać poprzedzone konsultacją z lekarzem, który pomoże dobrać odpowiedni do zapotrzebowania produkt na haluksy.

Na halluksy