Buty na pierwsze kroki 0
Buty na pierwsze kroki

W życiu każdy człowiek przejdzie tysiące kroków, jednak tymi najważniejszymi, najbardziej oczekiwanymi są te pierwsze. Ważne jest więc, by maluch uczący się chodzić - swoje pierwsze kroki stawiał w butach, które będą wygodne i zdrowe dla jego małych nóżek.

czytaj całość »
Propozycje - buty zimowe dla dzieci 0
Propozycje - buty zimowe dla dzieci

Wielkimi krokami zbliża się zima więc najwyższa pora pomyśleć o odpowiednim obuwiu zimowym. Pewnie zastanawiacie się jakie to obuwie powinno być? A więc obuwie zimowe przede wszystkim musi być ciepłe. W zimę, podczas mrozów stopy dziecka narażone są na minusowe temperatury dlatego należy zapewnić im prawidłową ochronę. W czasie zimy często borykamy się z licznymi roztopami więc obowiązkowo takie obuwie zimowe musi być nieprzemakalne. Chrońmy stopy naszych dzieci zapewniając im prawdziwy komfort podczas chodzenia. Warto także dodać, że obuwie zimowe musi obowiązkowo posiadać podeszwę antypoślizgową.

czytaj całość »
Dobre buty ortopedyczne dla dziecka 0
Dobre buty ortopedyczne dla dziecka

Dobre buty ortopedyczne dla dziecka

 

Dobre buty ortopedyczne dla dziecka to obuwie wykonane indywidualnie, dostosowane do potrzeb maluszka. Niektórzy rodzice stosują zamiennie nazwę buciki zdrowe i profilaktyczne buciki dla butów ortopedycznych.

 

czytaj całość »
Obuwie do szkoły i przedszkola 0

Na wybór odpowiedniego obuwia składa się wiele czynników takich jak rozmiar, tęgość, uwarunkowania anatomiczne stopy, a także rodzaj chodu. Kierując się wyborem obuwia dla dzieci powinniśmy tym bardziej zwrócić uwagę na  pewne elementy ze względu na to, że stopa dziecka podlega procesowi kształcenia, a każde anormalne przyzwyczajenia wpływają na zmiany wzorca ruchu młodego człowieka, które mogą wpłynąć na dalsze życie.

czytaj całość »
PRZYRZĄDY DO REHABILITACJI STÓP 1

Nie tylko dziecięce stopy wymagają dużej opieki i aktywności. Nieprawidłowo ukształtowane stopy nie wiążą się tylko i wyłącznie 
z walorami estetycznymi, ale przede wszystkim ze źle pełnioną funkcją. „Prawidłowo działające stopy” gwarantują dużą aktywność, prawidłowy rozwój innych struktur, w tym kolan, bioder i kręgosłupa, zabezpieczają przed urazami i kontuzjami. 
Dziecięce koślawe stópkistopy z płaskostopiem oraz inne nieprawidłowe stopy malucha można łatwo wyćwiczyć i zapewnić prawidłowe funkcjonowanie. Czy tak samo jest ze stopami osoby dorosłej?

czytaj całość »
Buty dla dzieci na zimę 1
Buty dla dzieci na zimę

Buty dla dziecka na zimę

Jest taki okres w ciągu roku, kiedy szczególnie ważne jest utrzymanie odpowiedniej temperatury i suchości w butach. Zimą nasze stopy są szczególnie narażone na kontrast zimno – ciepło, sucho – mokro.

Dlatego wybór obuwia zimowego dla naszych pociech jest niezwykle trudny.
Na co szczególnie zwracamy uwagę wybierając buty zimowe dla dzieci ?

 

czytaj całość »
Buty dla dziecka na wiosnę 0
Buty dla dziecka na wiosnę

Buty dla dziecka na wiosnę

Wraz z nastaniem cieplejszych dni musimy jako rodzice i opiekunowie wybrać naszym pociechom jak najlepsze buty na wiosnę, pamiętając w pierwszej kolejności, aby po pierwsze nie szkodziły, a pozwalały na prawidłowy rozwój stóp oraz zapewniały zdrowy i naturalny chód dziecka. 

czytaj całość »
Ból łydek 0

Ból łydek jest to jedna z najczęściej występujących dolegliwości bólowych u dziecka, która może świadczyć o zaburzeniu chodu i skutecznie zahamować rozwój ruchowy dziecka.

czytaj całość »
Stopy z płaskostopiem czy stopy z koślawymi piętami? 1

Trafna diagnoza medyczna jest pierwszym, a zarazem bardzo ważnym etapem w całym procesie leczenia. Niestety nie zawsze udaje się prawidłowo zdiagnozować daną przypadłość ze względu na inne, współtowarzyszące objawy. W określeniu nieprawidłowości, w tym zaburzeń budowy naszego ciała ważne jest stosowanie obiektywnych metod wykrywania. Nieczęsto zdarza się, że badając „na oko” dane skrzywienie czy to stóp, kolan czy kręgosłupa dla jednego lekarza może być zaliczane jako norma fizjologiczna, gdzie dla innego jest to poważna zmiana wymagająca leczenia.

czytaj całość »
Jakie kapcie dla mojego dziecka? 0

kapcie_dla_dzieciJakie kapcie dla mojego dziecka?

Tym razem postaramy się odpowiedzieć na ostatnio zadane pytanie przez naszego czytelnika: „Jakie kapcie powinno nosić nasze dziecko?”.  W pierwszej chwili pytanie może wydawać się śmieszne i absurdalne, jednakże wcale takie nie jest, dlaczego?

czytaj całość »
Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl