Modne nogi - Zdrowe nogi? 0

Modne nogi - zdrowe nogi

       Nowe trendy w dziedzinie stylizacji oraz projektowania odzieży coraz częściej zadziwiają, nawet kobiety o bardzo wyszukanych gustach. Jednak jak się okazuję, nie wszystko co przyciąga nasze oczy, dobrze wpływa na nasz organizm. Nasuwa się zatem pytanie: czy moda i zdrowie idą ze sobą w parze? Ten temat nieustannie budzi wiele emocji i kontrowersji, szczególnie dotyczy to obuwia. Co się okazuje, wiele badań naukowych z zakresu ergonomii, a także biomechaniki wykazało, że chodzenie w obuwiu na wysokim obcasie jest szkodliwe dla zdrowia.

Dlastopy.pl - Szpilki

Które "szpilki" są zdrowe i czy w ogóle takie istnieją?

Według wielu autorów wysokość obcasa, której nie powinno się przekraczać to 3,5 cm . Podczas doboru obuwia na obcasie, należy również zwrócić uwagę na szerokość przodu buta, ponieważ zbyt ciasny i szpiczasty przód może predysponować do zniekształceń w obrębie palców, m.in. powszechnego halluxa. Chodzenie w takim rodzaju obuwia wpływa na zwiększony obciążenie stopy, głównie w jej części przedniej.

W konsekwencji długotrwałego chodzenia w obuwiu na wysokim obcasie doprowadzić to może do zaburzeń funkcjonowania łuków stopy, które pełnią funkcję amortyzującą podczas ruchu. Należy zatem, przy stosowaniu "szpilek" zaopatrzyć się w odpowiednie wkładki, które mają za zadanie odtwarzanie prawidłowego ukształtowania architektury stopy i zapobiegnięcie pojawieniu się takich schorzeń jak: płaskostopie poprzeczne, podłużne czy stopa wydrążona.

  Co więcej, warto przed ich zastosowaniem zbadać swoje stopy, aby dopasować odpowiednio i indywidualnie dobrane wkładki, a nie jak to się zdarza kupując seryjnie w markecie. Należy o tym pamiętać, gdyż każda stopa jest inna, a wkładka, która jest przeznaczona dla innej osoby, prawdopodobnie nigdy nie będzie pasować naszej stopie. Podobne problemy dotyczą sportowców, co z kolei przedstawimy Państwu w następnym artykule.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl