Prawidłowe buciki i ich cena 0

Cena a jakość

Prawidłowe buciki i ich cena

Wielokrotnie rodzice zastanawiają się dlaczego dane buciki są takie drogie? Co więcej, często spotykamy się z opinią matek typu: „Ja dla siebie kupuje tańsze buty...”. Niezaprzeczalnie, wielokrotnie jest to zgodne z prawdą, a dlaczego tak jest napiszemy poniżej.

Stosowanie wysokiej jakości materiałów idealnie dobranych do delikatnej stópki dziecka

Niestety, ale wraz z fachową konstrukcją bucika wiąże się również cena. Niektórzy z nas przyzwyczaili się do tego, że za buciki (nie mówimy tu o kapciach) można zapłacić 30 zł i jest to całkiem ładne obuwie. Jednak jak porównamy sobie urządzenie np. AGD które kosztuję 30 zł i takie, które kosztuję 150 zł możemy bardzo szybko doświadczyć jak bardzo się one różnią, nie tylko pod kątem ceny czy wyglądu zewnętrznego, ale przede wszystkim pełnionej funkcji. Podobnie jest z obuwiem. Różnica polega jednak na tym, iż przyrząd AGD zazwyczaj nie wpływa na rozwój naszego ciała, tak jak jest to w przypadku obuwia. Niestety, ale chcąc zapewnić prawidłowy rozwój stóp dzieci, należy zwrócić uwagę na to w czym nasze dziecko się porusza. Co takiego może być nieprawidłowego w obuwiu? Przykładów może być wiele, między innymi: zbyt twarde podeszwy, które utrudniają zginanie podczas chodu lub zginają się w innym miejscu niż powinny, obuwie nieutrzymujące prawidłowo stopy w bucie, zapiętek na nieprawidłowej wysokości czy niedbale wykończone elementy doprowadzające przy dłuższym użytkowaniu do otarć, a nawet przekrzywień rozwijających się stóp dzieci.

Niestety w przypadku obuwia dla dzieci - najczęściej cena = jakość

Podsumowując, w przypadku butów dla dzieci bardzo często jakość obuwia idzie w parze z wyższą ceną. Oczywiście jak w każdej regule można znaleźć wyjątki, jednak przy ich poszukiwaniu można trwale zaszkodzić stopom dziecka. Wydaję nam się, że zapewnienie prawidłowego rozwoju stópkom dziecka jest bardzo ważne i w pełni zasługuje na to, aby stopy naszych pociech miały dobrze dobrane i prawidłowe buciki.


Oczywiście w dalszym ciągu podtrzymujemy zdanie, że najzdrowsze i najwygodniejsze jest chodzenie na boso, ale tylko w przystosowanych do tego warunkach. Nie można powiedzieć ogólnie, że dzieci w domu, czy na zewnątrz mogą chodzić na boso, gdyż jest to uzależnione od tego jakie mamy podłoże i jaką czynność dziecko wykonuje. 

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl