Buty ortopedyczne 0

Obuwie ortopedyczne

Obuwie ortopedyczne dla dzieci

Czy buty ortopedyczne przeznaczone są dla dzieci z zaburzeniami ukształtowania stopy?
Odpowiedź prosta, lecz jak się okazuję wcale nie taka oczywista, jakby się wydawało.

Co to są ortopedyczne buty?

Związane jest to z nieprawidłowym i nagminnym używaniem sformułowania „obuwia ortopedycznego”, gdy tak naprawdę myślimy o butach profilaktycznych. W czym tkwi różnica?
Buty ortopedyczne (obuwie na wymiar) są wykonywane indywidualnie pod konkretne stopy, często oddzielnie dla stopy lewej i prawej. Takiego typu obuwie jest wykonywane ręcznie przez szewca-ortopedę przez co czas wykonania takiego obuwia jest znacznie dłuższy i wymaga dużo więcej wiedzy oraz doświadczenia praktycznego. Buty ortopedyczne wykonywane są na podstawie zlecenia lekarskiego. Niestety, ale cena takiego obuwia jest adekwatna do poświęconej pracy i wynosi najczęściej powyżej 400 zł. Przy zakupie obuwia ortopedycznego można się starać o częściową refundację z NFZ - dla dzieci dwie pary rocznie (dla osób dorosłych jedna para na rok). 

Obuwie ortopedyczne czy profilaktyczne?

Ważne jest, aby zwracać uwagę na to jakie obuwie potrzebują nasze dzieci. Jeżeli nawet lekarz zaleci dziecku obuwie ortopedyczne to należy zapytać, czy na pewno nie ma na myśli obuwia profilaktycznego lub ewentualnie profilaktycznego z elementami korekcyjnymi. Warto zaznaczyć, że obuwia ortopedycznego nie kupimy w zwykłym sklepie z obuwiem, ale należy się z tym zwrócić do specjalistów w tej dziedzinie.

Buty profilaktyczne dla dziecka kupimy w lepszych sklepach z obuwiem oraz w sklepach internetowych, niestety obuwia ortopedyczne można zamówić tylko w specjalistycznych placówkach, takich jak niektóre sklepy medyczny czy placówki rehabilitacyjne.

OBUWIE PROFILAKTYCZNE / KOREKCYJNE DLA DZIECI

Obuwie profilaktyczne jest obuwiem produkowanym seryjnie na podstawie odpowiednich norm, w celu umożliwienia prawidłowego rozwoju stóp dziecka. Ciężko jest rodzicom odróżnić, które buty są profilaktyczne, a które nie. Ważne jest to, aby w danym momencie zainteresować się wymaganiami, jakie dane obuwie powinno spełniać, tak aby zapewnić jak najlepszy rozwój stóp naszych pociech. Każde obuwie ze znaczkiem Zdrowej Stopy jest obuwiem profilaktycznym, ale nie każde obuwie profilaktyczne posiada elementy korekcyjne

Odnośnie wymagań prawidłowego obuwia, pisaliśmy w innym artykule na tym blogu, który znajdziesz na stronie:

http://dlastopy.pl/pl/n/10?preview=true

 

Jeżeli szukasz miejsca gdzie wykonują obuwie i wkładki ortopedyczne na śląsku: 

http://www.relax-med.pl/buty_ortopedyczne,109.htm

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl