Buty dla dzieci na lato 1

Buty profilaktyczne na latoButy dla dzieci na lato

 

Rozważając możliwości wyboru bucików dla dzieci na okres letni powinniśmy zastanowić się nad ich zastosowaniem (czy obuwie ma mieć przeznaczenie na uliczne spacery, wędrówki po górach czy wyjście na plaże). Ponadto jeżeli chcemy dobrać odpowiednio dostosowane dziecięce buty pod stopy naszych pociech, powinniśmy jako rodzice wiedzieć czy dziecko potrzebuje buciki profilaktyczne, które nie zaszkodzą w codziennym użytkowaniu, albo czy decydujemy się na inne dostępne na rynku dziecięce buty, które są dostosowane raczej do stóp prawidłowo ukształtowanych, ale mogące posiadać elementy nieprawidłowe krzywdzące stopy naszych dzieci.

1. Buty profilaktyczne dla dzieci na lato

 

Buty profilaktyczne zawierają takie elementy jak: elastyczna podeszwa w 1/3 długości buta patrząc od przodu, sztywna okolica pięt na odpowiedniej wysokości (sztywny zapiętek), wykonanie z materiałów zapewniających stopom prawidłowe użytkowanie, nie narażając tym samym stóp dziecka na otarcia czy nadmierne pocenie się stóp.

Wybierając buciki profilaktyczne dla dziecka tzn. obuwie, które zapewni stopom naszych dzieci odpowiedni zdrowy rozwój, bezbolesne jak i bezproblemowe użytkowanie musimy wiedzieć do jakich celów mają one służyć. Inaczej wykonane będą sandałki dla dzieci do wyjścia na plaże, inaczej sandały do chodzenia po mieście, jeszcze inaczej pełne buciki na letnie wieczory lub dziecięce buty do codziennych zabaw w domu czy na podwórku. Niestety, ale za ten wybór jest odpowiedzialny rodzic, który świadomie wybiera buciki wcześniej analizując jego dalsze wykorzystanie.

a)      Pełny bucik dla dziecka na lato powinien być wykonany z materiałów gwarantujący jak najlepszą przepuszczalność powietrza, a jednocześnie zabezpieczając stopę przed otarciami i uszkodzeniami zewnętrznymi. Przykładem powyżej opisanego obuwia są buciki: http://www.dlastopy.pl/pl/c/DLA-DZIECKA/1/1/default/1/f_at_30_129/1

Pełny bucik profilaktyczny powinien posiadać elementy bucików profilaktycznych (takie które po krótce przypomniane zostały powyżej). 

 

b)      Sandałki profilaktyczne dla dziecka  na lato powinny posiadać zarówno elementy budowy typowego sandała, ale również powinny zawierać elementy wyżej wymienionych bucików profilaktycznych. Bardzo często tego typu buciki są zakładane dzieciom w przedszkolach czy szkołach. 

Przykładami sandałków profilaktycznych są:  http://www.dlastopy.pl/pl/c/DLA-DZIECKA/1/1/default/1/f_at_30_166/1/f_at_30_128/1

Należy zwrócić uwagę szczególnie na tylną budowę sandałków profilaktycznych, które zapewniają utrzymanie pięty dziecka w prawidłowym ułożeniu.

 

 

zdrowe buciki dla dziecka

2. Inne buty dla dzieci 

Inne buty dla dzieci, niezaliczane do grupy bucików profilaktycznych stanowi część bucików nie zawsze zdrowa dla rozwoju stóp dziecka. Do tej grupy mogą należeć buciki, które bez problemu mogą być przeznaczone dla stóp odpowiednio ukształtowanych, ale nie powinny być przeznaczane dla dzieci posiadających wady stóp, wymagające pewnych korekcji czy odpowiedniego utrzymania pięty. Niestety, ale w tej grupie bucików dla dzieci mogą znaleźć się również buty szkodzące stopom naszych pociech z racji tego, że istnieje bardzo wiele dostępnych na rynku bucików, które nigdy nie powinny być zakładane naszym dzieciom.

a)   Sportowe buty dla dzieci jest to grupa dziecięcych bucików przeznaczona do wykonywania przeróżnych sportów lądowych zapewniająca ochronę dla stóp i pozwalające na zdrowąaktywność ruchową dziecka. Zdrowe buciki sportowe dla dziecka posiadają elementy bucików profilaktycznych przez co zasadne jest zastosowanie odpowiednich wkładek korekcyjnych do tego typu obuwia, gdy tylko istnieje taka potrzeba. Przykłady wymienionego obuwia: http://www.dlastopy.pl/pl/c/DLA-DZIECKA/1/1/default/1/f_at_30_129/

 

Rodzic nieposiadający odpowiedniej wiedzy na temat bucików i stóp swojego dziecka może zostać otumaniony reklamami i innymi chwytami marketingowymi, nie zdając sobie sprawy z tego, że reklamowane buty mogą źle wpłynąć na ogólny rozwój narządu ruchu dziecka.

 

Z tego też powodu zalecamy zwracanie uwagi, gdzie kupujemy bucik, czy personel obsługujący ma wystarczające wiadomości na temat butów i rozwoju dziecięcych stóp i czy w razie potrzeby pomoże nam przy odpowiednim wyborze bucików dla naszego dziecka

 

Komentarze do wpisu (1)

13 sierpnia 2015

Szkoda, że dopiero teraz znalazłam ten artykuł, może w przyszłym roku się przyda :)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl