Stopy i buty dla nastolatków

Rodzice robią co mogą, aby zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze zdrowie i zapewnić im dogodne warunki rozwoju. Uwidacznia się to między innymi chęcią kupowania zdrowych odpowiednich bucików w czasie, kiedy dziecko uczy się chodzić oraz w czasie dalszego rozwoju. Bardzo zadbane i prawidłowo wykształcone dziecięce stopy dojrzewają do wieku nastoletniego i co wtedy?

Buty noszone przez nastolatków

Wraz z czasem, kiedy dziecko zaczyna decydować jakie chce nosić buty zaczyna pojawiać się problem zdrowotny. Prawidłowo zadbane stopy w czasie dzieciństwa, kiedy to rodzice zwracali uwagę, aby dziecięce buciki były odpowiedniej twardości, aby umożliwiały jak najłatwiejszy chód zostają niszczone w momencie zakładania butów przez młodzież, która nieustannie podąża za nowinkami mody. Niestety, nie wszystko co ładne lub modne jest zdrowe dla naszych stóp. Zwracaliśmy na to uwagę już wielokrotnie: http://www.dlastopy.pl/pl/n/2

Co więcej, problem ten zaczyna się w okresie nastoletnim i pozostaje już do końca życia. Nie jest tajemnicą lub nie powinno być, że rodzice kupując jak najbardziej dopasowane i zdrowe buciki dla dziecka, sami zakładają buty, które co prawda wyglądają bardzo elegancko, ale w sposób destrukcyjny wpływają na nasze stopy. Zwracamy na to uwagę dlatego, że w swoich doświadczeniach mamy osoby w wieku 50+, które to wielokrotnie sugerują, że popełnili błąd nie zwracając uwagi na noszone buty i płacą obecnie wysokie koszty swoim własnym zdrowiem.

Co zrobić, aby pomóc przy przekłamaniu trendów mody?

Zwracajmy uwagę na przekazywanie informacji dorastającym dzieciom, że buty mają być nie tylko ładne, ale przede wszystkim wygodne. Zmorą młodzieży jest noszenie rozsznurowanych butów, które nie pozwalają na prawidłowy kontakt ze stopą przyczyniając się do wytwarzania błędnego chodu, koślawienia stóp czy kolan, doprowadzając do zaburzeń w stawach oraz możliwości urazów i kontuzji. Dlatego edukujmy swoje dzieci, aby uchronić je przed późniejszymi konsekwencjami. Jeżeli musimy już założyć modne buty, które niekoniecznie są wygodne to postarajmy się zaopatrzyć w specjalne wkładki do butów, które mogą odciążyć i skorygować ustawienie stopy np. w czasie chodzenia w obuwiu na wysokim obcasie.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz