Obuwie profilaktyczne - obuwie dla dzieci

Obuwie profilaktyczne - obuwie dla dzieci - dlastopy.pl

Buty profilaktyczne dla dzieci

                Określenie „profilaktyczne” w odniesieniu do obuwia oznacza, że takie buty pozwalają na prawidłowy rozwój stóp naszych dzieci.

Czy charakteryzują się buty profilaktyczne?

                Obuwie profilaktyczne posiada wiele właściwości, które umożliwiają stopom koślawym i płaskim powrócić na prawidłowy tor rozwoju stóp. Dzięki regularnemu stosowaniu butów korekcyjnych zmniejszeniu ulega koślawość pięt oraz stopa uzyskuje prawidłowe wysklepienie łuku podłużnego stopy. Buty profilaktyczne mają wyższą cholewkę, dzięki czemu sięgają do kostki i prawidłowo stabilizują oraz zabezpieczają stawy skokowe. Wkładka znajdująca się w bucie musi posiadać podparcie łuku podłużnego stopy i utrzymać stopę w takim ułożeniu, aby stópki nie zjeżdżały z tego podparcia, w związku z tym taki but profilaktyczny nie może być za szeroki dla stopy dziecka. Odpowiednia elastyczność podeszwy zapewnia zgięcie stopy w stawach śródstopno-paliczkowych, czyli na wysokości 1/3 stopy bliższej palcom.

Co to znaczy zdrowe buty?

               Warto jednak pamiętać, że obecnie bardzo dużo firm stosuje nazwy „zdrowe obuwie”, „obuwie bez wad”, a nawet „obuwie profilaktyczne”, mimo gdy tak naprawdę wcale nie spełniają wymaganych norm. Wiąże się to z trudnością w znalezieniu odpowiedniego sklepu, gdzie my jako rodzice nie będziemy mieli wątpliwości, które buciki będą odpowiednie dla naszych pociech. Warto szukać miejsc, gdzie znajdują się tylko i wyłącznie buty odpowiednie dla stopy, a także można otrzymać sprawdzone i rzetelne informacje na temat rozwoju stóp oraz pożądanych właściwości obuwia. Dobrze jest wcześniej zastanowić się, czy na pewno w danym miejscu chcemy kupić obuwie i jaką mamy pewność, że te buty spełniają nasze oczekiwania, zarówno pod względem jakości, jak i estetyki.

Aktualnie obuwie profilaktyczne produkują takie firmy jak: BARTEK, DAWID, DANIEL, AURELKA, MRUGAŁA.

 

Znaczek "Zdrowa Stopa"

                Niedawno pisaliśmy o znaku „Zdrowa Stopa”, który jest nadawany przez Instytut Przemysłu Skórzanego. Warto pamiętać, że brak tego oznaczenia może sugerować, iż obuwie nie jest odpowiednio dostosowane do wymagających stóp naszych dzieci.

Znak Zdrowa Stopa - co oznacza?

               

Sklep Dlastopy.pl powstał w odpowiedzi na pojawiające się pytania rodziców: „Czym się kierować przy zakupie obuwia?” oraz „Czy moje dziecko ma zdrowe stópki?”.

Bardzo prosimy kierować pytania pod adres info@dlastopy.pl . Każde pytanie traktujemy w 100% indywidualnie. Bezpłatnie pomagamy przy wszelkich problemach dotyczących stóp i obuwia.

 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz