Cechy dobrze dobranego obuwia do nauki chodzenia na przykładzie butów Bartek

Wielu rodziców zastanawia się, jakie buty do nauki chodzenia należy kupić dziecku, które stawia pierwsze kroki. Ich wybór zależeć powinien od tego, czy obuwie spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa oraz zapewnia prawidłowe kształtowanie się małych stóp.

Według lekarzy

Najnowsze badania wskazują, że dziecko już w łonie matki podejmuje czynności, które przygotowują je do nauki chodzenia. Kontynuuje je po przyjściu na świat, ssąc paluchy, odpychając się od podłoża, siadając, a w końcu wstając.

Według lekarzy, pierwsze buty dla dziecka powinny zapewniać mu komfort chodzenia porównywalny do stawiania kroków na boso. Buty w żaden sposób nie powinny ograniczać ruchomości stopy, uciskać jej lub powodować deformacji.

Cechy obuwia idealnego

Dobre buty dla dziecka spełniają restrykcyjne wymagania. Jednymi z najlepszych dostępnych na rynku modeli są buty do nauki chodzenia Bartek. Posiadają one cechy sprawiające, że chodzenie jest dla dziecka komfortowe i przyjemne.

Obuwie dziecięce Bartek cechuje się:

- najwyższej jakości materiałem: jest to materiał oddychający, zapewniający odpowiednią cyrkulację powietrza, miękki i w pełni naturalny,
- cienką i elastyczną podeszwą, która zapewnia właściwe wyczucie podłoża, a jednocześnie zapewnia ciepło,
- szerokim czubkiem zapewniającym odpowiednią ilość miejsca dla palców,
- giętkim zapiętkiem, który nie krępuje ruchów, jest dobrze wyprofilowany i przylegający do stopy,
- dopasowanym śródstopiem, które doskonale przylega do stopy i nie uciska jej,
- optymalną wysokością, dobieraną w zależności od pory roku i panujących warunków atmosferycznych,
- zróżnicowanym wiązaniem: dostępne jest obuwie sznurowane lub na rzepy.

Jak wybrać buty do chodzenia?

Właściwie dobrane obuwie dziecięce do nauki chodzenia przede wszystkim powinno być nowe. Zakup obuwia używanego może skutkować deformacjami stóp, bowiem buty dostosowały się już do pierwszego użytkownika. Po włożeniu stopy do buta, powinien w nim pozostać luz około 1cm, co zapewnia stopie odpowiednią ilość miejsca do wykonywania nieskrępowanych ruchów.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz