Pracujemy na bieżąco i realizujemy zlecenia bez zakłóceń. Wysyłka do 48 godzin! W obecnym czasie zalecamy płatności elektroniczne aby unikać płacenia gotówką kurierowi.

close
Buty profilaktyczne i ortopedyczne dla dzieci

Dobór odpowiedniego obuwia dla dziecka, które dopiero zaczyna chodzić, jak i dla starszego, ma zasadnicze znaczenie w kwestii prawidłowego rozwoju stopy. Z tego względu buciki dla małych dzieci powinny być przemyślaną inwestycją. Od razu należy stanowczo odrzucić tanie, chińskie obuwie bez atestów, zaś postawić na produkt znanej i cenionej przez rodziców firmy. By zapobiegać wadom stóp lub je niwelować, stworzono buty profilaktyczne i ortopedyczne. Dobre buty profilaktyczne są zaprojektowane w ten sposób by wspierać zdrowie stóp. Kiedy zaś trzeba zdecydować się na obuwie ortopedyczne?

Buty profilaktyczne dla dzieci - jaką rolę pełnią?

Małe stópki potrzebują butów, które w sposób naturalny będą “wymuszały” prawidłowy sposób poruszania się, co zapobiega przyszłym deformacjom. Buty profilaktyczne dla dzieci są przeznaczone dla maluchów zdrowych, zaś w razie potrzeby można w nich umieścić wkładkę korekcyjną. Są doskonałą prewencją dla jakichkolwiek problemów ze stopami. Podstawowym walorem tego rodzaju obuwia jest konstrukcja, dająca dobre podparcie i utrzymanie całej stopy, a zwłaszcza pięty, w odpowiednim położeniu. Zapobiega to jej wykoślawianiu. Z drugiej strony budowa dobrych butów profilaktycznych pozwala na to, by poruszać stopą na linii stawów śródstopno- paliczkowych. Ogromne znaczenie ma także usztywnienie w okolicy kostki i odpowiednia ilość wolnej przestrzeni na palce, by nie były one narażone na deformacje. Buty profilaktyczne pozwalają na swobodne wsunięcie stopy oraz wyregulowanie dopasowania obuwia, poprzez odpowiednie zapięcie. 

Kolejna ważna kwestia to materiał wykonania. Markowe buty profilaktyczne dla dzieci powinny być stworzone z materiału, który umożliwi prawidłową termoregulację oraz zapewni dopasowanie buta do stopy. To szczególnie ważne w przypadku produktu, takiego jak buty profilaktyczne dla rocznego dziecka. W tym okresie maluch rozpoczyna swoją przygodę z chodzeniem i zdrowie obuwie pozwala mu kształtować pewne prawidłowe “nawyki” w tej kwestii. Już pierwsze buty dziecka muszą więc być odpowiednie. Koniecznie należy sprawdzić, czy produkt posiada certyfikaty zdrowia i bezpieczeństwa,a także jest opatrzony znakiem “Zdrowa Stopa”.

Buty ortopedyczne czy profilaktyczne?

Buty ortopedyczne to obuwie przeznaczone między innymi do korekcji już powstałych, odwracalnych deformacji stópek. Kolejne zastosowanie, to stworzenie odpowiedniego podparcia dla stopy z utrwalonym, na przykład na skutek choroby, zniekształceniem. Buty ortopedyczne mają za zadanie chronić stopę przed dalszym pogłębianiem się schorzenia. Za ich pomocą można również wyrównać dysproporcję w przypadku jednej krótszej nóżki. Najczęściej stosowane buty ortopedyczne to na przykład te z obcasem, niezastąpione w przypadku stopy płasko- koślawej, czy też z odwróconym obcasem, do korygowania szpotawości stępu. O tym, czy konieczne będzie zastosowanie butów ortopedycznych, czy też wystarczy odpowiednia wkładka korygująca do butów profilaktycznych, decyduje lekarz pediatra, a zależy to od rodzaju schorzenia i nasilenia problemu.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz