Buty dla dzieci na zimę

Małym stopom mrozy nie straszne

Jest taki okres w ciągu roku, kiedy szczególnie ważne jest utrzymanie odpowiedniej temperatury i suchości w butach.  Zimą nasze stopy są szczególnie narażone na kontrast zimno – ciepło, sucho – mokro.

Jeżeli but nie jest odpowiednio ocieplony stopy marzną, szybciej łapiemy infekcje, łatwiej się przeziębiamy.

Nasze dzieci uwielbiają zimę, szczególnie wtedy, gdy wokół dużo śniegu, jest mróz i można do woli wybierać zimowe szaleństwa.

Niestety pogoda przez cały okres zimy nie jest jednakowa. Żyjemy w klimacie umiarkowanym, gdzie temperatury oscylują od kilku stopni na plus do siarczystych mrozów.

Dlatego wybór obuwia zimowego dla naszych pociech jest niezwykle trudny. 

Na co szczególnie zwracamy uwagę wybierając buty zimowe dla dzieci ?

Należy zdać sobie sprawę, że but dla dziecka czy dla osoby dorosłej, który ma być zakładany w każdych warunkach atmosferycznych powinien być wykonany z bardzo dobrych materiałów, tylko takie spełnią nasze oczekiwania. Nie oszukujmy się, nie kupimy dobrych jakościowo i gatunkowo butów w sklepach spożywczych, wszelakich marketach i innych tego typu sklepach. Decyzję jednak pozostawiamy Państwu.  Niestety, ale jeżeli chcemy dla swojego dziecka jak najlepiej to musimy wiedzieć, iż wraz z jakością materiałów wykorzystywanych do produkcji butów, idzie cena dlatego porządne buty dla dziecka nie będą mogły kosztować 30, 50 czy 70 złotych.

 

Z jakich materiałów kupić dziecięce buty ?

Jako mama dziecka w wieku szkolnym szczerze polecam buty skórzane ( skóra licowa bądź nubuk), ewentualnie dobre gatunkowo obuwie tekstylne. Coraz więcej modeli butów posiada membranę, dzięki której stopy dziecka, pozostają suche, nie pocą się nadmiernie, a buty nie przemakają na deszczu  lub śniegu od zewnątrz. Ile firm tyle rodzai membran do najpopularniejszych należą : goretex, sympatex, BRTKtex waterproof. Dzięki tej nowoczesnej technologii możemy być spokojni o stopy naszych dzieci. Musimy pamiętać, że nawet najlepsze gatunkowo skóry warto impregnować odpowiednimi preparatami , to samo tyczy się butów tekstylnych.

Kolejnym ważnym elementem w budowie buta jest podeszwa : warto zwrócić uwagę, na to   by była antypoślizgowa, rewelacyjnie sprawdza się vibram, można też szukać butów z podeszwą z termokauczuku, bądź poliuretanu. Materiały te są odporne na ścieranie, jednocześnie charakteryzują się dobrą przyczepnością. Podeszwa musi być elastyczna, lekka i sprężysta.

Zimowe buty dla dziecka

Coraz więcej butów dla dzieci  posiada elementy odblaskowe. Przy krótszych dniach jest to istotny argument, aby nasze pociechy były jak najlepiej widoczne w czasie zabawy, jak i zwykłego spaceru.

Rozmiar dziecięcego obuwia : tak jak w przypadku obuwia letniego zbyt duży rozmiar nie jest wskazany, przy obuwiu zimowym zaleca się aby kupować buty z zapasem między 0,6cm a 1cm. Jest to luz,  który pozostawia dziecięcym stopom swobodny ruch, dzięki czemu palce mają wystarczająco dużo miejsca.

Należy zachować ostrożność gdy chcemy aby nasze dziecko nosiło buty po starszym rodzeństwie czy kuzynostwie. Musimy pamiętać, że używane obuwie nie koniecznie jest dobrym rozwiązaniem ze względów zdrowotnych i higienicznych. Buty mogą być zdeformowane, źle dobrane lub też poprzedni właściciel obuwia mógł mieć wadę stóp.

Zawsze chcemy dla naszych dzieci jak najlepiej. Wybierzmy dobre gatunkowo i jakościowo buty, aby zima była pełna radości dla naszych pociech. Pozorna oszczędność na butach kończy się zazwyczaj dodatkowymi kosztami związanymi z leczeniem przeziębień, które najczęściej wynikają z przemoczonych i przemarzniętych stóp.

Kozaki ocieplane

Buty dla dziecka z koślawymi nóżkami na zimę

Bardzo często rodzice wiedząc, że dziecko koślawi swoje stópki kupują dziecku buciki na wiosnę czy lato z wyższym zapiętkiem, obcasem thomasa  oraz z możliwością wstawienia wkładki ortopedyczne na koślawość. Niestety często zapomina się że buty na zimę również powinny być z wyższym zapiętkiem powyżej piętki dziecka. Uwaga dziecięce buty na zimę z reguły są twardsze, jednakże nie oznacza to że dana twardość w tyle buta jest odpowiednia i na odpowiedniej wysokości dlatego aby mieć pewność szukaj butów z certyfikatem Zdrowa Stopa.

 

 

 

 

buty zimowe dla dziecka 

W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do zadawania pytań.

Jeżeli nie jesteście Państwo pewni czy dane buty będą odpowiednie pod kątem rozmiaru prosimy o pobranie pliku dostępnego na stronie z danym modelem obuwia. Zachęcamy również do kontaktu z nami. Nasi eksperci na pewno posłużą pomocą - http://www.dlastopy.pl/kontakt

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz